Zemiak

Vďaka fungistatickým zložkám NovaFerm® MULTI dramaticky znižuje straty plodín v dôsledku infekcií koreňov a hniloby. TerraVita® zlepšuje schopnosť pôdy dodávať živiny, pomáha koreňovému systému vstrebávať živiny, zvyšuje stabilitu, TOLERANCIU A SKLADOVANIE. V jednej sezóne stačí jedno ošetrenie na prípravu zárodku alebo preemergentnú kontrolu buriny na jeden záťah.

V jednej sezóne stačí jedno ošetrenie pred prípravou zárodku. Ošetrenie plochy pred sekundárnym vybočením môže byť vhodné, ale je efektívnejšie ju aplikovať na strnisko PREMIUM pred kultiváciou strniska a pred výsadbou postupovať tak, ako je uvedené vyššie.

Aplikácia: 10–20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín) aplikovaných do pôdy alebo zavlažovacej vody.

Používanie NovaFerm® VIVA môže minimalizovať straty plodín spôsobené škodcami obývajúcimi pôdu. Vďaka svojim biologicky aktívnym zložkám účinne posilňuje korene proti organizmom poškodzujúcim hľuzy. V jednej sezóne stačí na ošetrenie zárodku jedno ošetrenie. Problémové oblasti si naopak vyžadujú osobitnú pozornosť, pretože zemiaky sú ľahkou korisťou. Účinné je aj ošetrenie oblasti pred sekundárnym strhnutím strniska, ale pokiaľ je to možné, je efektívnejšie naniesť na strnisko predplodiny pred zapracovaním, naniesť ju a pred sejbou postupovať tak, ako je opísané vyššie.

Aplikácia: 10–20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín) aplikovaných do pôdy alebo zavlažovacej vody.

Pomocou NovaFerm® ORION je možné výrazne znížiť alebo dokonca zabrániť poškodeniu lístia. Preventívna liečba je obzvlášť dôležitá (odporúča sa zachytenie lepidla!) V prípade silného tlaku (každých 7 – 10 dní) môže byť odôvodnené niekoľko opakovaní.

Aplikácia: 5-7 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín), najmenej 600 l / ha, nastriekané na povrch lístia.

Fungistatické zložky NovaFerm® DUAL významne znižujú alebo dokonca zabraňujú hubovým a bakteriálnym stratám na zemi aj pri skladovaní. Špeciálne asimiláty vybraných bakteriálnych kmeňov s organickými živinami a rastovými faktormi pomáhajú pri rýchlejšej tvorbe hľúz. Zvyšuje horúčavu, mráz, sucho a inú odolnosť rastlín proti stresu v prostredí, pomáha pri rehabilitácii.

Aplikácia: 10-20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín) v množstve najmenej 600 l / ha nastriekané na povrch lístia.