Hrášok, Fazuľa

Vďaka fungistatickým zložkám NovaFerm® MULTI môžete výrazne znížiť pravdepodobnosť chorôb koreňov a pásového oparu. Okrem toho zlepšuje zásobovaciu kapacitu fosforu a draslíka v pôde, pomáha výživným látkam v koreňoch, posilňuje ich, zvyšuje stabilitu a DRY TOLERANCE. V jednej sezóne stačí jedno ošetrenie pred prípravou zárodku.

Na druhej strane problémové oblasti vyžadujú pozornosť, pretože hrach a fazuľa sú citlivé rastliny zakorenené. Najúčinnejšie je naniesť na strnisko predplodiny pred kultiváciou strniska a pred sejbou postupovať tak, ako je popísané vyššie.

Aplikácia: 10–20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín) aplikovaných do pôdy alebo zavlažovacej vody.

Vďaka preventívnej aplikácii NovaFerm® ORION je možné dlhodobo znížiť poškodenie lístia alebo ho dokonca udržať pod úrovňou ekonomického poškodenia. Preventívna liečba je obzvlášť dôležitá (odporúča sa žltá lepkavá látka a zachytávanie feromónov!) V prípade silného tlaku môže byť opodstatnené niekoľko ošetrení.

Aplikácia: 5-7 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín), nastriekané na povrch lístia najmenej 600 l / ha.

Používanie NovaFerm® SIRIUS môže zabrániť závažným infekciám. Inhibuje kolonizáciu patogénnych húb pomocou biologicky aktívnych zložiek. Ošetrením povrchu MantoVita sa dá povrch pohonu uviesť do takého stavu, že sa mu patogény vo veľkej miere vyhnú.

Aplikácia: 5-7 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín), nastriekané na povrch lístia najmenej 600 l / ha.