Cibul’a

Vďaka fungistatickým zložkám NovaFerm® MULTI môžete výrazne znížiť pravdepodobnosť chorôb koreňov a pásového oparu. Zlepšuje zásobovaciu kapacitu pôdy pre výživu, pomáha prijímať živiny koreňmi, zvyšuje stabilitu, TOLERANCIU A SKLADOVANIE. V jednej sezóne stačí jedno ošetrenie na prípravu zárodku alebo preemergentnú kontrolu buriny na jeden záťah.

Na druhej strane problémové oblasti vyžadujú pozornosť, pretože cibuľa je pri kosení veľmi citlivá rastlina. Porastová nadmerná úprava oblasti môže byť tiež dobrá, je však efektívnejšie ju aplikovať na strnisko pred kultiváciou PREMIUM a pred zasiatím postupovať tak, ako je uvedené vyššie.

Aplikácia: 10–20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín) aplikovaných do pôdy alebo zavlažovacej vody.

Používanie NovaFerm® VIVA môže minimalizovať straty plodín spôsobené škodcami obývajúcimi pôdu. Vďaka svojim biologicky aktívnym zložkám účinne posilňuje rastlinu proti organizmom, ktoré poškodzujú zasiate semená a korene. V jednej sezóne stačí jedno ošetrenie pred prípravou zárodku. Problémové oblasti si naopak vyžadujú osobitnú pozornosť, pretože sejba je ľahká. Účinná môže byť aj nadmerná úprava, ale pokiaľ je to možné, je efektívnejšie naniesť na strnisko predplodiny pred zapracovaním, aplikovať ju a pred sejbou postupovať tak, ako je opísané vyššie.

Aplikácia : 10–20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín) aplikovaná do pôdy alebo aplikovaná závlahovou vodou.

Používanie NovaFem® ORION môže výrazne znížiť alebo dokonca zabrániť poškodeniu lístia a žiarovky. Vďaka svojim zložkám na úpravu rastlín účinne drží škodcov preč. Preventívna liečba je mimoriadne dôležitá (odporúča sa zachytenie hmyzu!) V prípade silného tlaku (každých 7-10 dní) môže byť odôvodnené niekoľko opakovaní.

Aplikácia: 5-7 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín), nastriekané na lístie v množstve najmenej 600 l / ha.

Fungistatické zložky NovaFerm® DUAL významne znižujú alebo dokonca zabraňujú hubovým a bakteriálnym stratám na zemi aj pri skladovaní. Špeciálne asimiláty vybraných bakteriálnych kmeňov s organickými živinami a rastovými faktormi pomáhajú pri rýchlejšej tvorbe hlavy cibule. Zvyšuje horúčavu, mráz, sucho a inú odolnosť rastlín proti stresu v prostredí, pomáha pri rehabilitácii.

Aplikácia: 10-20 l / ha (v závislosti od fenofázy a stavu rastlín), nastriekané na lístie s objemom najmenej 600 l / ha.